info@ozguventur.com
0236 816 83 83
0532 501 0460

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMAK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMAK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

Kula ilçesinde öğretmen ve öğrencilerden oluşan 300 kişilik grup Çanakkale şehitleri anısına pedal çevirdi.

Kula İlçe Milli eğitim müdürlüğü tarafından Beden eğitimi öğretmeni Erdal Demiray ve İlçe genelinde görev yapan Beden eğitimi öğretmenlerinin yaptığı organizasyonda yapılan etkinliğe 300 bisikletçi katılarak 8 kilometrelik parkurda pedal çevirdi.

Kula kent meydanında  toplanan bisikletçiler hareket etmeden önce hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etkinliğe Kula  Kaymakamı Murat Güven, Kula İlçe Emniyet Müdür vekili Mustafa Esenlibınar İlçe Milli eğitim müdürü Raşit Çarpan İlçe Milli eğitim Şube  müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

 Çanakkale şehitlerini minnet duygusu içinde andıklarını belirten Kula Kaymakamı Murat Güven  “Şehitlerimiz anısına bisiklet turu düzenlemek için toplandık. Onların izinde onların yolunda olduğumuzu göstermek için diyoruz ki ey şehitlerimiz siz cennet mekanınızda rahat edin gözünüz arkada kalmasın. Sizin bizlere emanet ettiğiniz kanlarınız ile suladığınız Vatanın ve şanlı bayrağımızın sahibi biziz Siz her şeyinizi feda ettiniz düşmana çiğnetmediniz. Bize güvenin var oldukça bizde çiğnetmeyeceğiz Siz değerli gençler sizleri seviyor ve sizleri güveniyoruz sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Yüreğinizden Vatan aşkı bayrak sevgisi eksik olmasın. Etkinliğe katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum dedi.

 

Konuyla ilgili konuşan Kenan Evren Orta Okulu 7/B sınıfı öğrencisi Ata Yekta Öz “Şehitlerimize anmak için düzenlenen bisiklet turuna katıldım. Hazırlayanlara teşekkür ederim. Şehitlerimizi anmaktan çok gururluyum.

 

İlçe Milli eğitim Şube Müdürü Sebahattin Öner “ Her bir vesile ile şehitlerimizi anmanın arayışı içindeyiz bütün öğrencilerimiz ile birlikte Geçmişteki bugün ki ve bu vatan için taş üstüne taş koyan her insanı her vesile ile anmaya devam edeceğiz. Şehitlerimizin ruhları şad olsun dedi.

 

Eğitim Birsen Başkanı Adem Sümen “İlçemizde Çanakkale zaferinin 101 yılı ve Çanakkale şehitlerimiz anma etkinlikleri çerçevesinde bugün çeşitli programlar gerçekleştirdik. Bugün bisiklet turu ile birlikte şehitlerimize yad ediyoruz Allah mekanlarını cennet etsin Memleketimizi her türlü kazadan beladan muhafaza eylesin.

Hacı Ömer özboyacı Endüstri teknik meslek lisesi öğrencisi Cemal Yağcı “Böyle etkinliklerinden dolayı milli eğitim müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz.

 

İlçe milli eğitim müdürü Raşit Çarpan “ Çanakkala zaferi ve Çanakkale şehitleri anma etkinlikleri çerçevesinde müdürlüğümüz olarak birçok program gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz ile de Kula Jeoparkını gezme ve öğrenme adına Çanakkale şehitlerimizin anısına Bisiklet turu düzenledik. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum dedi.

 

Özgüven Turizm muhasebe müdürü Selin Atak “ Özgüven Turizm olarak Çanakkale şehitlerini anma adı altında yapılan bisiklet turumuzda öğrencilerimize ikram olarak Su Meyve suyu ve keklerimizi dağıttık  Özgüven turizm olarak bu etkinlikte katkımız bulunduğu için gururluyum dedi.

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin