info@ozguventur.com
0236 816 83 83
0532 501 0460

İŞ ADAMLARINDAN İŞKUR MÜDÜRÜNE ZİYARET

İŞ ADAMLARINDAN İŞKUR MÜDÜRÜNE ZİYARET

Kulalı İş adamları ve oda başkanları Çalışma Ve İşkur İl Müdürü Salim Eroğlu’nu ziyaret ederek kurumlar arası işbirliği konusunda bilgi alışverişinde bulundular.

 

Süt Üreticileri birliği başkanı Uysal Tarım sahibi Harun Uysal, 152 nolu taşıyıcılar kooperatif başkanı Özgüven Turizm sahibi Ahmet Gürkan Sönmez Tarım ortaklarından Muammer Sönmez Çalışma Ve İşkur İl Müdürü Salim Eroğlu’nu makamında ziyaret ederek fikir alış verişinde bulundular

İş Kur il müdürü Salim Eroğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Bu ziyaretiniz bizi ziyadesiyle memnun etti. Kula’daki dernek ve kuruluşlarla sürekli bir araya gelerek Kula’ nın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmaya çalışıyoruz.” Dedi.

 

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE BİRLİKTE HEDEFİMİZE ULAŞABİLİRİZ!

 

İşadamlarına müjde veren Manisa  Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Salim Eroğlu, 2 işçi çalıştıran işyerlerine 1 işçi de kendilerinin verdiğini söyledi. Eroğlu “2 işçisi olan bir işyerine 1 Yıl süreyle 1 işçi de biz veriyor, sigorta ve maaşını da biz karşılıyoruz. 10 işçi çalıştıran işyerlerinde bu sayı 2 iken 20 işçi çalıştıran firmalarda bu 3 kişi oluyor. İşadamı ihtiyacı olan alanda istediği kişiyi işe alıyor ve 1 Yıl biz o işçinin sigorta ve maaşını veriyoruz. Daha sonra işyeri memnun kalırsa o işçi orada çalışmaya devam ediyor, memnun kalmadığında ise işine son veriyor.” dedi.

İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARIMIZDAN YARARLANIN

Son zamanlarda yaygınlaşan iş ve meslek danışmanlarıyla hem işsizleri iş sahibi yaptıklarını hem de işverenlere kalifiye eleman sağlamayı hedeflediklerini belirten Eroğlu Manisa İşkur bünyesinde çalışan ekibimiz  ile iş hayatında önemli katkılar sağladıklarını söyledi. 

 

Süt Üreticileri Birliği Başkanı Harun Uysal ise Süt üreticileri olarak bizlerde İş Kur’un projelerinden faydalanmak isteriz. Bu konuda İlçemizde bir toplantı düzenleyerek üreticilerimizi sizinde destekleriniz ile bilgilendirmek isteriz dedi.

152 nolu taşıyıcılar kooperatifi başkanı ve Özgüven Turizm sahibi Ahmet Gürkan ise İş başı eğitim çerçevesinde firması bünyesinde 1 kişiyi istihdam etmeye başladığını. Söyleyerek. İş Kur’un projelerinden tüm esnaflarımız yararlanabilir bu tür projeleri takip etmek gerekiyor dedi.

Sönmez Tarım ortaklarından Muammer sönmez ise şirket bünyesinde 30 kişinin üzerinde sigortalı personelin çalıştığını söyleyerek İş başı eğitim projesinden faydalanarak  şirket bünyesinde işçi istihdam edeceklerini söyledi.

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin